Het nieuwe Duolingo-leertraject is er (2023)

Het nieuwe startscherm van Duolingo werd op 1 november 2022 voor alle leerlingen uitgerold. Als u vragen heeft over deze wijziging, vindt u hier de antwoorden!

We horen vaak van leerlingen dat ze niet zeker weten of ze Duolingo op de "juiste" of "beste" manier gebruiken. We zijn altijd op zoek naar manieren om het leren van talen nog gemakkelijker te maken. Daarbij kwamen we tot de conclusie dat we onze leerlingen nog beter door de lessen konden begeleiden!

We zijn verheugd om een ​​nieuw startscherm te introduceren dat je nu een duidelijk pad geeft dat je kunt volgen. Zo zorg je ervoor dat elke stap die je zet in Duolingo de meest efficiënte manier is om je leerdoelen te bereiken.

Hieronder laten we u zien wat er is veranderd, leggen we de wetenschap achter de wijzigingen uit en beantwoorden we veelgestelde vragen! En maak je geen zorgen: je zuurverdiende vooruitgang is er nog steeds!

Kort overzicht: Wat zijn de belangrijkste veranderingen?

We hebben het startscherm opnieuw ontworpen om u te helpen blijvende taalvaardigheden op te bouwen. Met een zorgvuldig gepland pad kun je dit doel nog gemakkelijker bereiken.

 • Op dethuis schermje zult nu een pad vinden dat je stap voor stap kunt volgen.
  • Een niveau (elke cirkel in het pad) komt overeen met een kroonniveau van een vaardigheid op het oude startscherm.

Het nieuwe Duolingo-leertraject is er (1)

 • De inhoud vanDe lesblijvenzelfs...
  • ...maar de lessen zijn nu zogeregelddat je een mix van verschillende inhoud leert. Wij hadden deze leermethodeeerder aanbevolen, dus we hebben er nu de standaardmethode van gemaakt!
  • … en we hebben de lessen in kleinere delen verdeeldgegroepeerd.
 • Dood gaanopdrachtenzijn in jouw pad ingebouwd, zodat je niet heen en weer hoeft te springen tussen de lessen of met een breuk terug hoeft te gaan naar de lessen.
 • Enkele van onze waardevolle leerfuncties zijn nu beschikbaarmakkelijker te vinden!
  • Voor cursussen metVerhalen: Onze populaire korte verhalen zijn nu geïntegreerd in het pad en niet langer op een apart tabblad.
  • Voor cursussen mettips: De tips staan ​​nu in de "Hints" voor elke fase.
 • Als je er meerdere hebt[Koningsuitdagingen]](https://blog.duolingo.com/legendary-levels/)voltooid, verkrijg je de Koning-status voor een hele fase, niet voor één enkele
 • Dood gaanDoelenzijn nu toegankelijk via het tabblad Uitdagingen (trofeepictogram) in het onderste menu.
 • Voor superabonnees is dit te vindenoefenkampnu op het tabblad met het halterpictogram in het onderste menu.
 • Je zult ook meer van onze originele personages zien die je aanmoedigen op je leertraject!

De wetenschap achter de veranderingen

Het nieuwe pad leidt je strategisch door de cursusinhoud en onze leerexperts hebben er uiteraard voor gezorgd dat dit nieuwe pad ook wetenschappelijk verantwoord is!

De juiste les op het juiste moment

De indeling van de lessen in de vorm van het pad is gebaseerd op de methode van gespreide herhaling – een strategie die sterk wordt ondersteund door leeronderzoek. Kortom, het is effectiever om individuele inhoud vaker te oefenen dan deze vol te proppen. Wanneer u een term voor het eerst leert, moet u deze vrij snel daarna opnieuw bekijken. Vervolgens kunt u de afstand tussen elke trainingssessie geleidelijk vergroten. Deze strategie helpt je om wat je hebt geleerd over te brengen naar je langetermijngeheugen.

Als je het al eerder leuk vond om tussen meerdere vaardigheden op Duolingo te stuiteren, zal het nieuwe pad waarschijnlijk vertrouwd aanvoelen! (Je kunt meer lezen over deze leermethode, door Duolingo-leerlingen ook wel de ‘watervalmethode’ genoemdhierLees verder.) Maar als je eerder het maximale uit een vaardigheid hebt gehaald en deze hebt behaald voordat je doorgaat naar de volgende vaardigheid, dan is het nieuwe pad misschien iets nieuws voor je. Je zult een mix van lessen zien, waarvan sommige volledig nieuwe inhoud behandelen, terwijl andere inhoud bevatten die al is geïntroduceerd en bedoeld is om te worden beoordeeld.

Op deoudThuis scherm…

 • ...de lessen waren onderverdeeld in "vaardigheden" (zie linksonder).
 • ...elke vaardigheid bestond uit vijf "kroonniveaus" (rechtsonder) en één koningsniveau.
 • ...elk niveau bestond uit meerdere lessen.

Het nieuwe Duolingo-leertraject is er (2)

Ik bennieuwpad...

 • ...een niveau (weergegeven als een cirkel in het pad) komt overeen met een kroonniveau van een vaardigheid.
 • ... de niveaus van verschillende vaardigheden worden langs het pad verdeeld.

Hier ziet u hoe meerdere niveaus van een vaardigheid langs het pad kunnen worden verdeeld:

Het nieuwe Duolingo-leertraject is er (3)

Dit nieuwe pad lijkt iets langer, maar de inhoud is hetzelfde, alleen op een andere manier gerangschikt. Wij zijn er van overtuigd dat je met deze nieuwe methode nóg effectiever leert en proberen het graag!

Meer variatie in het leren

Dood gaanVerhalen(voor cursussen waar ze beschikbaar zijn) zijn ook in het pad ingebouwd. Deze vermakelijke korte verhalen maken het leren niet alleen leuker, ze zijn ook een krachtig leermiddel omdat je actiever leest en luistert. Je leert nieuwe woorden en krijgt steeds meer vertrouwen in het begrijpen van de inhoud vanuit de context. Dit zal u helpen flexibeler en zelfverzekerder te zijn in echte, alledaagse gesprekken in de nieuwe taal.

We hebben de evaluatieoefeningen ook in het traject ingebouwd om een ​​solide basis te bieden voor uw verdere leertraject. Het herhalen van woorden en inhoud is een belangrijk onderdeel van het leren van talen. Het zou echter niet het gevoel moeten hebben dat je terugspringt naar "oude" lessen, want oefenen is ook vooruitgang - en nu maakt het deel uit van je dagelijkse lessen!

Ik heb nog steeds vragen!

Wij weten dat verandering soms even wennen kan zijn! We hebben geprobeerd al uw vragen van tevoren te beantwoorden en zullen de feedback van leerlingen in overweging blijven nemen en de sectie met veelgestelde vragen blijven bijwerken.

Vraag: Voor wie is dit nieuwe ontwerp beschikbaar? Wanneer wordt het voor iedereen vrijgegeven?
A:Het nieuwe ontwerp is vanaf 1 november voor iedereen beschikbaar.

Vraag: Blijft mijn eerdere voortgang behouden in de nieuwe versie?
A:Ja, we hebben ervoor gezorgd dat je hard blijft werken! Er is achter de schermen veel gebeurd, maar hier is een kort overzicht:

 • De les:Al je voortgang wordt bewaard op het pad! Als je bepaalde niveaus van sommige vaardigheden nog niet hebt voltooid, zorgen we ervoor dat je eerder op het pad begint, zodat je ze wel kunt voltooien. Dan laten we je de lessen overslaan die je al hebt afgerond.
 • koning niveau:We hebben ervoor gezorgd dat u erkenning krijgt voor uw eerder behaalde koningsniveaus. Als meer dan 50% van de niveaus in een voltooide fase verband houden met vaardigheden die je eerder hebt geüpgraded naar koningsniveau, dan verkrijg je de koningsstatus voor de hele fase.
 • Verhalen:De verhalen zijn zo in het nieuwe pad ingebed dat hun inhoud is aangepast aan de huidige moeilijkheidsgraad van de betreffende lessen. Dit betekent dat je in eerste instantie misschien enkele verhalen te zien krijgt die je eerder hebt gelezen, maar zoals gezegd zijn oefening en herhaling belangrijk om op de lange termijn vooruitgang te boeken!

Vraag: Wat kan ik doen als de lessen nu te gemakkelijk voor mij zijn?
A:Als de lessen je te gemakkelijk lijken, ga dan gewoon naar de volgende ontgrendelbare fase en tik op de cirkel met de knop 'spring hierheen'. Als je slaagt voor de test, wordt die fase ontgrendeld!

Vraag: Wat kan ik doen als de lessen te moeilijk voor mij zijn of als ik een drukke dag heb en gewoon snel mijn ritme wil voortzetten?
A:Als je geen Super Duolingo-abonnement hebt, kun je altijd op het hartje in de bovenste balk van het startscherm tikken om te bekijken wat je tot nu toe hebt geleerd. Als Superlid kun je op het tabblad Oefenkamp kiezen uit verschillende oefensessies. Ook kun je op een voltooid (verguld) niveau op je pad tikken om specifieke inhoud te herhalen.

Vraag: Mijn hele cursus is voltooid (verguld). Wat kan ik nu doen?
A:Gefeliciteerd met uw toewijding en doorzettingsvermogen bij het volgen van uw studieroutine. Je kunt blijven oefenen door aan het einde van elke fase de King Challenges uit te proberen.

Als jouw gehele cursus de status Koning heeft, dan ben jij een echte taalkoning! Zo kun je doorgaan met leren en oefenen:

 • Tik op een verguld niveau op je pad om specifieke inhoud te herhalen.
 • Bekijk de sectienotities (indien beschikbaar in uw cursus).
 • luister naar de onzeDuolingo-Podcastsen ontdek fascinerende en boeiende verhalen.
 • Neem er eenonline lesvan Duolingo om met andere leerlingen te chatten en XP te verdienen!
 • Luister naar de audiolessen wanneer deze beschikbaar zijn voor jouw cursus.
 • Als je geen superabonnement hebt, kun je altijd op het hartje in de bovenste balk van het startscherm tikken om een ​​oefensessie te starten.
 • Als Super Duolingo-lid kun je op het tabblad Oefenkamp kiezen uit verschillende sets oefensessies.
 • Ben jij klaar voor een nieuwe uitdaging? Begin er nog eentjetaal leren!

Vraag: Kan ik nog steeds verhalen doen wanneer ik maar wil?
A:Ja, je kunt een reeds voltooid (verguld) verhaal op je pad tikken en opnieuw afspelen.

Vraag: Kan ik teruggaan en individuele lessen bekijken?
A:Ja, je kunt een voltooid (verguld) niveau op je pad aantikken om individuele lessen te bekijken.

Vraag: Wat is er gebeurd met de namen van elke cirkel? Hoe weet ik wat ik nu leer?
A:Wanneer u op een cirkel of niveau tikt, wordt er een pop-up geopend met informatie over het onderwerp van de les. Bovendien wordt bovenaan de kop informatie weergegeven over de specifieke inhoud die u leert. We hebben de labels herzien om ze wat begrijpelijker te maken, b.v. B. "Vraag de routebeschrijving" in plaats van "Stad 3" en "Bestemmingen bespreken" in plaats van "Reizen 2".

Vraag: Het pad is nu langer! Heb je veel nieuwe lessen toegevoegd?
A:Het is langer omdat de niveaus nu over het hele pad zijn verspreid en niet in één enkele vaardigheid zijn gecombineerd. Het is ook langer omdat we oefensessies en verhalen in het pad hebben ingebouwd.

Vraag: Het duurt zo lang om naar beneden of naar boven te scrollen. Is er geen eenvoudigere manier?
A:Als u zich verwijdert van uw huidige positie op het pad, kunt u terugspringen door op de pijl rechtsonder te tikken. We testen ook andere manieren om langere cursussen nog gemakkelijker te maken.

Vraag: Hoe zit het met de animaties op het pad?
A:Bij Duolingo geloven we dat effectief leren niet saai hoeft te zijn! Maar onze karakters zijn er niet alleen voor de lol: in onze grootste taalcursussen zullen de stemmen van onze karakters worden gebruikt in uw spreek- en luisteroefeningen, omdat het luisteren naar de verschillende stemmen flexibele luistervaardigheden zal ontwikkelen voor gesprekken in het echte leven!

Vraag: Wat is er gebeurd met de gespreksmodus in Stories?
A:We hebben de Conversatiemodus voorlopig verwijderd, maar werken aan manieren om deze terug te brengen met het nieuwe ontwerp!

Vraag: Wat is er met de kronen gebeurd?
A:Een niveau (elke cirkel op het pad) komt overeen met 1 kroonniveau van een vaardigheid op het oude startscherm. Al uw voortgang is overgebracht naar de nieuwe versie. Om uw voortgang bij te houden, ziet u nu echter hoe u vordert op het pad in plaats van met kronen.

Probeer het!

Bedankt dat je het nieuwe leertraject hebt geprobeerd! Ons team heeft er maandenlang aan gewerkt en aan gewerkt, en we geloven dat dit voor elke leerling een stap in de goede richting is. Wij hopen dat je het leuk vindt!

References

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Errol Quitzon

Last Updated: 01/14/2024

Views: 6157

Rating: 4.9 / 5 (59 voted)

Reviews: 82% of readers found this page helpful

Author information

Name: Errol Quitzon

Birthday: 1993-04-02

Address: 70604 Haley Lane, Port Weldonside, TN 99233-0942

Phone: +9665282866296

Job: Product Retail Agent

Hobby: Computer programming, Horseback riding, Hooping, Dance, Ice skating, Backpacking, Rafting

Introduction: My name is Errol Quitzon, I am a fair, cute, fancy, clean, attractive, sparkling, kind person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.